3

social networks

Najlepšie sociálne siete na budovanie online biznisu

2020-12-04

Autor: Monika Hudová

SK

K budovaniu úspešného online biznisu je nadmieru potrebné využiť aj silu sociálnych sietí. Dokážu pomôcť rozšíriť povedomie o vašej firme v prostredí, o akom sa vám ani nesnívalo. Pozrite si preto s nami prehľad najlepších sociálnych sietí, ktoré vás dokonale podporia v najbližšej dobe a pomôžu vám dosiahnuť úspech.

Instagram
Áno, starý dobrý Instagram. Svetu sociálnych sietí vládne vďaka množstvu vizuálne zaujímavého obsahu, ktorý môžu rôzne firmy či tvorcovia zdieľať, a posúvať ďalej. Môžete naň pridávať inšpiratívny obsah, ktorý prirodzene ulahodí oku a zvyšuje potrebu komunikovať. Práve pomocou Instagramu sa dokážete krásne osobne spojiť so svojou klientelou. V krátkosti – Instagram môže ukázať tú ľudskejšiu stránku podnikania.

LinkedIn
Online nástroj, ktorý využíva mnoho profesionálov. Zameriava sa najmä na B2B biznis. Viete si na ňom vytvoriť kvalitný online životopis a spájať sa s ďalšími ľuďmi, s ktorými spolu vytvoríte network. Nádherne zvyšuje povedomie a viditeľnosť vašej firmy, obohacuje vaše vedomosti o top trendy z oblasti, v ktorej podnikáte. Aby toho nebolo málo, pomôže vám vyhľadať vyškolených zamestnancov, presne takých, akých vaša firma potrebuje.

Facebook
Aj keď ho pomaly nahrádzajú inovatívnejšie sociálne siete, viac vhodné pre budovanie podnikania, stále je pomyselným kráľom sociálnych sietí. Okrem najbližšej rodiny a priateľov sa dokážete spájať aj s vašimi obľúbenými firmami a značkami. Práve pomocou Facebooku firmy budujú lojálnosť svojich klientov, solídnu reputáciu a zlepšenie vzťahov.

YouTube
Pomocou YouTube dokážete okoreniť svoj obsah o zaujímavé videá. Pre návštevníkov sú videá mnohokrát zaujímavejšie ako bežné články, a najmä – dokážu zhrnúť viac informácií za kratší čas. Je síce pravda, že je s nimi o čosi viac práce, no ľudia ich veľmi radi zdieľajú medzi svojimi známymi, a tak sa dokážete dostať na nepredvídané miesta. 

Ďalšie články