3

priprava pohovor

11 tipov, ako zabodovať na pohovore

2022-05-05

Autor: Simona Muchová

Dĺžka čítania: 1:39 min

SK

Inklinuješ k IT sektoru, zaujímaš sa o technológie a inovácie, nie si spokojný s aktuálnou prácou, hľadáš zmenu a pristihol si sa pri tom, že sa rozhliadaš po lepších podmienkach spolupráce? Daj šancu našej lokálnej košickej spoločnosti – Cassovia Code. 

Predtým než ti ponúkneme tipy, ako zvýšiť šance na pohovore v Cassovia Code, tak ti chceme ukázať aká cool firma sme. Jednou z našich silných stránok v porovnaní s konkurenčnými firmami je nekorporátne priateľské prostredie. To prináša flexibilitu a procesy v ňom prebiehajú nielen rýchlejšie, ale aj efektívnejšie. Priestory officu v areáli Kulturparku neustále vylepšujeme a kolegom sa snažíme zabezpečiť ideálne pracovné podmienky a prostredie, kde sa budú tešiť každý deň. Ďalšou pridanou hodnotou je príležitosť, ktorú ponúka naše vedenie potenciálnym kolegom. Často dostanú šancu nie len tí najkvalifikovanejší, ale aj absolventi, či menej skúsení kandidáti, v ktorých vidí firma potenciál. Prvý dojem, prezentovanie tvojich schopností a spôsob, akým sa vyjadruješ, sú pre nás dobrým signálom osobnosti, ktorú hľadáme a vedia ti zaručiť posun do druhého kola.

V druhom kole pohovoru dostaneš možnosť obhájiť si vypracované zadanie, ukázať nám ako premýšľaš a či sa dokážeš vynájsť v praxi. Spoznáš nášho tech leada a spoločne prekonzultujete tvoje technické skilly a ambície.

Pracovny pohovor

Spísali sme 11 tipov na čo sa fokusnúť, a čomu sa vyhnúť na pracovnom pohovore do Cassovia Code:

V spoločnosti koluje predsudok, že v IT spoločnostiach pracujú len introverti. My búrame tieto stereotypy, pretože u nás pracujú rôzne osobnosti a neselektujeme ich na introvertov a extrovertov. Tvoríme komunitu, ktorá je plná mladých a cieľavedomých ľudí.

Pri náborovaní preferujeme u uchádzačov najmä nadšenie, snahu učiť sa nové veci a čeliť výzvam. Vyhýbame sa stagnácii, pretože našim cieľom nie je len to, aby rástla firma, ale aj ľudia v nej.

Ak chceš napredovať a kreovať sa nie len po technickej, ale aj osobnostnej stránke, tak Cassovia Code je miesto práve pre teba. Našu aktuálnu ponuku voľných pracovných miest 

Ďalšie články