3

Meetup The Future of SAP spojil IT komunitu v Košiciach

2023-11-10

Autor: Mária Vasiľová

Dĺžka čítania: 1:14 min

SK

Viac ako tri štvrtiny všetkých obchodných transakcií vo svete prichádzajú aspoň v jednom bode do kontaktu so softvérom SAP. Nemecký gigant s rovnomenným názvom oslávil v minulom roku svoje 50. narodeniny.

Kým v prvom polstoročí sa firma sústredila na vývoj podnikových informačných systémov, zdá sa, že v novej dekáde to už stačiť nebude. SAP ekosystém sa radikálne zmení, čoho dôkazom je aj cieľ, aby boli všetci zákazníci do roku 2030 zmigrovaní na cloude.

Práve o zmenách v SAP systémoch a ohlasovaných novinkách ako sú HANA S/4, migrácia na cloud, SAP BTP, mobilné aplikácie či umelá inteligencia menom Joule, bol aj historicky prvý košický meetup venovaný téme SAP.

SAP ako dinosaurus v dobe digitálnej?

Na túto otázku sme si prizvali dvoch odborníkov, z ktorých každý priniesol svoj pohľad na budúcnosť SAP-u.

Erik Slatina, náš kolega, a súčasne SAP SD konzultant, sa s nami podelil o svoj pohľad na to, ako sa postaviť k inováciám v SAP-e a aké zručnosti by sa mali stať súčasťou skillsetu konzultanta v IT sfére.

Svoj príbeh, ako sa stať úspešným vývojárom v SAP-e, nám porozprával Dan Klabouch z českej pobočky FPT, ktorý pritiahol pozornosť nielen svojich kolegov z FPT Slovakia. Pre tých, ktorí chcú svoju kariéru aj naďalej budovať na technológiách SAP, pridal viacero odporúčaní, ako zostať v kurze aj o pár rokov.

Na meetupe sme tentoraz privítali približne 90 hostí naprieč IT ekosystémom. Tešíme sa, že o formát meetupu, ktorý prináša dva uhly pohľadu na aktuálnu tému, je stále veľký záujem. Na rok 2024 máme už dnes pripravených množstvo nápadov, ako spojiť ľudí z rôznych sfér IT, budovať profesionálne partnerstvá, ale aj osobné priateľstvá.

Kam ďalej?

Meetup DATA IS THE WAY opäť priniesol dva pohľady na aktuálnu tému
Ako vyzeral aprílový meetup Produkty budúcnosti?

Ďalšie články