3

Ako dopadla naša účasť na najdlhšom štafetovom behu Slovenska? Na výbornú!

2022-09-14

Autor: Maja Bosák Vasiľová

Dĺžka čítania: 1:46 min

SK

Dvanásť ľudí odhodlaných spoločnými silami zdolať 345-kilometrovú trať siahajúcu z Jasnej až po nábrežie Dunaja. Tím tvorený skvelou partiou bežcov s príznačným názvom ACTIVE & ZASA FASA, v ktorom sme mali zastúpenie, vybojoval na jubilejnom ročníku behu Od Tatier k Dunaju úžasné prvé miesto.

 

tím ACTIVE & ZASA FASA na behu Od Tatier k Dunaju

 

Krížom cez päť krajov Slovenska

Nadšencom behu je podujatie Od Tatier k Dunaju (OTKD) dobre známe. Stáva sa čoraz obľúbenejším medzi hobby bežcami, ktorí si tu otestujú nielen vlastnú vytrvalosť, ale tiež tímového ducha. Na trase dlhej 345 kilometrov, ktorá vedie z Jasnej až po Bratislavu, sa na 36 úsekoch rôzneho charakteru a obtiažnosti striedajú bežci 7 až 12 členných tímov.

V aktuálnom ročníku na trať vyštartovalo 185 tímov, pričom prvej trojici sa podarilo úsek zdolať do 26 hodín. S najlepším časom 24 hodín a 7 minút dorazili do cieľa ACTIVE & ZASA FASA. Košická komunita športových nadšencov Active life zostavila tím, ktorý sa z Bratislavy vrátil s titulom absolútnych víťazov. Nechýbal v ňom technický riaditeľ Cassovia Code, Štefan Nitkulinec.

 

tím ACTIVE & ZASA FASA na behu Od Tatier k Dunaju v cieli

 

Opäť na stupni víťazov

Pre Štefana je účasť na OTDK už tradíciou. Z minulých ročníkov si v spolupráci s tímom Active life odniesol dve víťazstvá. V tomto roku do zbierky pridal aj tretie.

„Keďže som beh Od Tatier k Dunaju absolvoval aj minulosti, vedel som, do čoho idem. Všetci sme do toho dali maximum a nakoniec sa nám podarilo v silnej konkurencii tímov z celého Slovenska zvíťaziť,” hovorí Števo. Je úspešným bežcom, čo dokazuje aj výkonom na tohoročnom behu. „Splnil sa mi sen – so skvelým tímom dobehnúť do cieľa na prvom mieste a dosiahnuť najlepší čas na všetkých troch individuálnych úsekoch,” dodáva. Nadšením pre beh sa mu podarilo nakaziť celú rodinu Cassovia Code. Vďaka spolupráci s Active life sa tak koncom augusta uskutočnil prvý ročník celofiremného podujatia pod názvom Cassovia Code Uphill Run.

 

tím ACTIVE & ZASA FASA v aute

 

Kľúčom k úspechu je vytrvalosť

V momente, keď sa rozhodneš prihlásiť na pretek, alebo ísť za konkrétnym cieľom v živote či biznise, kľúčovou sa stáva vytrvalosť. Je zrejmé, že tréning na víťazstvo netrvá krátko a vyžaduje si postupné budovanie výdrže. Podobne to máme aj v Cassovia Code. Dôkladná príprava a dôraz na kvalitu kódu umožňuje našim programátorským tímom úspešne dobehnúť do cieľa. A každý úspech nás spoločne posúva o krok vpred.

 

Štefan Nitkulinec a tím ACTIVE & ZASA FASA na behu Od Tatier k Dunaju

 

Prečítajte si viac o úspechoch Cassovia Code.

Ďalšie články