5

selfie tímu Cassovia Code na Uphill Rune

Teambuilding, pri ktorom sme sa poriadne zapotili

2022-10-04

Autor: Maja Bosák Vasiľová

Dĺžka čítania: 1:53 min

SK

Na štarte stojí 120 bežcov, ktorí sa chystajú prekonať samých seba. Pred nimi kilometrová trať po časti bývalej zjazdovky s prevýšením 132 metrov. Posledný augustový piatok sa na Červenom brehu konalo prvé športové podujatie pod záštitou Cassovia Code s názvom Cassovia Code UPHILL RUN.

Červený breh bol kedysi lokalitou vyhľadávanou najmä lyžiarmi. Svoj názov získal vďaka bohatým ložiskám magnezitu a červenému sfarbeniu pôdy. Dnes je vďaka BIKE PARKU obľúbeným miestom milovníkov cyklistiky aj ľahkej turistiky. Okrem toho sem vedie ideálna trasa, ktorá preverí vašu silu a vytrvalosť pri behu do vrchu. 

Cassovia Code Uphill Run tím

Výzva a súčasť budovania tímu

Beh je pre náš tím príležitosťou na rozvoj vzťahov, sebadôvery aj motivácie mimo bežného pracovného prostredia. V spolupráci s Active life sme preto pripravili podujatie, ktoré by nielen potešilo nadšencov športu, ale ponúklo aj krásny výhľad na Košice. Zároveň sa tu stretlo 17 odvážlivcov priamo z Cassovia Code. 

Začiatok bol naplánovaný v piatkový podvečer, aby si každý mohol vychutnať atmosféru nasvieteného Červeného brehu. Súťažilo sa v štyroch kategóriách, v jednej z nich získala krásne tretie miesto naša HR manažérka Táňa

Na vrchole nechýbalo občerstvenie a o dobrú hudbu sa postaral DJ. Každý účastník si z UPHILL RUN-u odniesol medailu s logom podujatia. Pre nás z Cassovia Code bol spoločný beh okrem zdravého pohybu aj možnosťou, ako sa vzájomne podporiť a posilniť komunikáciu v tíme. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, na ktorý vás samozrejme pozývame!

Pozrite si, ako to na prvom ročníku Cassovia Code UPHILL RUNu vyzeralo.

Pár rád, ako to pri behu do kopca neprepáliť hneď na začiatku:

  1. Krok
  • Je lepšie robiť krátke kroky s vyššou frekvenciou (kadenciou). Čím kratší je krok, tým nižšie idú kolená, a teda, tým menej námahy bežec vynakladá.
  1. Rytmus
  • Počas behu je dôležité udržať rovnaké úsilie, čo nemusí nevyhnutne znamenať aj rovnaké tempo. Nenechajte sa znechutiť, ak máte pocit, že nebežíte dostatočne rýchlo. Svoje tempo môžete pomaly zrýchľovať tak, ako vás telo pustí.  
  1. Držanie tela
  • Mierny predklon, vystrieť chrbát a pozerať pred seba, nie pod seba. Pod vplyvom únavy má človek tendenciu hrbiť sa a stuhnúť. Pomôcť môže „telesná kontrola“, kedy si v hlave zhodnotíte a skontrolujete akékoľvek napätie, a snažíte sa ho uvoľniť. 
  1. Pozitívne myslenie
  • Ak si budete klásť mentálne bariéry negatívnym myslením a pochybovaním o sebe, máte menšiu šancu, že dosiahnete cieľ. Prijmite beh do kopca ako výzvu a zamerajte sa na to, ako dobre sa budete cítiť po vybehnutí na vrchol. 
  1. Tréning
  • Skvelým miestom na zdokonalenie techniky behu do kopca je tréning na schodoch. Aj keď strmosť schodov je väčšinou vyššia, zoznámite sa tak s behom v strmom stúpaní, vďaka čomu budete silnejší, keď sa presuniete von.
Bežci Cassovia Code Uphill Run spoločná fotografia

Ďalšie články