3

firemná kultúra Cassovia Code

Tri ingrediencie, ktoré nám pomáhajú meniť prácu na zážitok

2023-07-26

Autor: Ika Sidorová

Dĺžka čítania: 3:45 min

SK

Poznáte to príslovie: sme priemerom piatich osôb, s ktorými trávime najviac času? Podobne je to aj s firmou a jej firemnou kultúrou – odráža to, akí sú jej ľudia aj akými partnermi sa obklopuje. Jedna zo skvelých vecí na Cassovia Code je, že každý člen tímu sa podieľa na vytváraní jej firemnej kultúry. Zároveň, práve v období rastu a rozširovania tímu, je pre nás dôležité rozprávať o tom, na čom nám ako firme záleží. 

Dlhodobou víziou Cassovia Code je vytvárať prostredie, v ktorom môžu talentovaní ľudia vykonávať prácu, ktorá im dáva zmysel. Premieta sa do našich hodnôt, toho, ako komunikujeme s IT komunitou aj akú atmosféru sa snažíme vytvárať vo fyzickom priestore, v ktorom existujeme. Počíta sa pritom každá interakcia s firmou, bez ohľadu na to, či ide o pohovor, pracovný míting, teambuilding, obchodné stretnutie či priateľské posedenie pri káve. 

V nasledujúcich riadkoch sa dočítaš aj to, ako v Cassovia Code tvoríme zmysluplné prostredie a snažíme sa meniť prácu na zážitok.  

KULTÚRA, KTORÁ NÁS SPÁJA 

Firemná kultúra je naša originálna esencia. Práve preto bolo pre nás dôležité do jej definovania zapojiť celý tím Cassovia Code. Spoločne sme hľadali odpovede na otázky, čo nás prilákalo k našej značke, čo nás v práci baví a napĺňa, aj to, na čo sa najviac tešíme, keď prichádzame ráno do kancelárie. 

Zozbierané informácie sme prepojili s víziou a stratégiou definovanou manažmentom a pomenovali štyri hodnoty, na ktorých chceme našu firmu stavať. Piliermi firemnej kultúry Cassovia Code sú: RAST, ODVAHA, LOKÁLNOSŤ a ĽUDIA.

Dávame priestor talentovaným ľuďom, ktorí chcú rásť a podieľať sa na tvorbe firmy s jedinečným príbehom. Majú odvahu prichádzať s vlastnými nápadmi a inováciami, sú pripravení zdieľať skúsenosti a je im blízka priateľská a otvorená komunikácia. Sme naozaj dobrý tím, navzájom sa podporujeme, zbierame spoločné zážitky a spoločne tvoríme pohodovú atmosféru.

Inými slovami chceme, aby každý člen nášho tímu vedel, odkiaľ sme prišli, čomu veríme, ako spolupracujeme, aj to, kam sa chceme uberať v najbližších mesiacoch či rokoch. Veríme, že práve to je cesta k osobnej produktivite aj zmysluplnej práci.  

Firemná kultúra sa tak stáva naším pomyselným vnútorným kompasom, ktorý nás podrží v tých správnych vodách aj v časoch ďalšieho rastu. Je východiskom pri definovaní všetkých interných procesov a pomáha nám vybrať tie správne talenty, ktoré sa s našimi hodnotami a postojmi dokážu a chcú identifikovať. 

KOMUNITA, KTORÁ NÁM POMÁHA RÁSŤ 

Naším cieľom je umožniť všetkým rásť spoločne s našou firmou. Rozvoj talentov a znalostí nie je len o školeniach a certifikátoch. Rovnako vzdelávanie u nás nie je limitované pomyselnými hranicami tímov alebo firmy. Naopak, prepájame sa s celou košickou technologickou komunitou a otvárame dvere zaujímavým témam. V tejto tzv. „learning community“, sú vítaní všetci, ktorí majú chuť získavať nové kontakty, zdieľať skúsenosti a učiť sa od ostatných.  

Interne realizujeme neformálne vývojárske stretnutia, tzv. Show & Tell. Naši kolegovia a kolegyne na ne prichádzajú vždy s najnovšími trendmi, zdieľajú nové poznatky alebo predstavujú vlastné inovatívne riešenia, užitočné pri vývoji ďalších produktov. 

Širšiu verejnosť zasa zapájame do meetupov lokálnej tech komunity. Na pódium pozývame talenty košického IT sveta a spoločne prezentujeme dva pohľady na tému, ktorá v ňom aktuálne rezonuje. Prinášame informácie o trendoch a technologickej budúcnosti. Nebojíme sa ani biznisových tém, pretože našou ambíciou je prepájať širšie spektrum IT špecialistov s lokálnymi startupmi, malými či stredne veľkými firmami.  

Zatiaľ sa nám to darí a verím, že v budúcnosti prilákame do Košíc množstvo neopozeraných spíkrov aj z iných miest. V Cassovia Code cielene vytvárame príležitosti, aby mohli vyniknúť talenty lokálneho prostredia. Spoločne sa tak košická IT komunita posúva vpred a dostáva sa do povedomia aj za hranicami nášho regiónu. 

PRIESTORY, KTORÉ NÁS INŠPIRUJÚ 

To, čím sa obklopujeme vo fyzickom priestore, veľmi ovplyvňuje našu náladu a produktivitu. Preto v Cassovia Code investujeme do kvalitného zázemia a naozaj inšpiratívnych priestorov.

Originálny dizajn a prvky pohodlia i zábavy, v pozadí lounge hudba – to všetko navodzuje neformálnu až domácku atmosféru a podnecuje k osobným stretnutiam, ktoré sú hnacou silou našej kreativity a súdržnosti. Celá firma navyše sídli v jednom z najkrajších verejných priestranstiev na Slovenku, a tým je košický Kulturpark, ktorý pobytu v práci dáva ďalší rozmer. Sme obklopení zeleňou a kvalitným programom, či už sú to koncerty, konferencie alebo výstavy, ktoré sa poslednú dobu presúvajú práve sem. To všetko máme každý deň doslova na dosah ruky. 

Čas strávený v našich kanceláriách nám musí dávať zmysel a prinášať hodnotu. Naše priestory využívame na rozhovory, kreatívne mítingy, porady, tímové retrospektívy aj na zdieľanie skúseností, mentoring, meetupy, hodiny angličtiny, cvičenia, rýchly turnaj v šípkach či spoločné obedy. 

ČO ĎALEJ?

V mnohom sme ešte len na začiatku a vieme, že nás čaká síce náročná, ale o to kreatívnejšia cesta. Pritiahnuť lokálne TOP talenty nie je vôbec jednoduché, no naším cieľom je osloviť ľudí, ktorí “myslia a cítia” rovnako ako my, a ktorým spolupráca s Cassovia Code bude dávať zmysel. Už dnes k nám prichádzajú kolegovia a kolegyne z veľkých, často nadnárodných firiem. Práve u nás dostávajú priestor zúročiť skúsenosti a realizovať svoje nápady. Spoločne totiž budujeme zdravú firmu a pripravujeme ju na ďalší rast – zavádzame procesy, ktoré ľuďom nezväzujú ruky ani myslenie.  Naše kancelárie v Kulturparku rozširujeme o nové priestory, dizajnujeme vylepšené kariérne stránky a chystáme sa aj na nové obsahové formáty. Je sa na čo tešiť! 

Na záver dodám len toľko, že sme naozaj veselá kopa, ktorá s odvahou pozerá za horizont lebo vie, že u nás vie byť práca zážitkom 😊  

zážitok Cassovia Code

Ďalšie články