3

Content je king! Tešíme sa z partnerstva s Contentful

2023-01-27

Autor: Maja Bosák Vasiľová

Dĺžka čítania: 2:00 min

SK

Cieľom novej spolupráce bude pomáhať značkám poskytovať svojim zákazníkom ešte lepšie digitálne zážitky. O tom, čo to v praxi znamená, aj čím je riešenie od Contentful iné ako klasické CMS, si povieme v článku.

Obsah je to, čo odlišuje Vašu webovú stránku od konkurencie, dáva potenciálnym zákazníkom obraz o Vašej firme a pomáha doručiť to správne posolstvo. Dobre zvolené CMS (Content Management System) dokáže výrazne uľahčiť prácu s digitálnym obsahom a vyťažiť z neho maximum.

Composable content je inováciou v oblasti CMS

Redakčné systémy prešli od svojho vzniku dlhú cestu. Ich vývoj nemožno oddeliť od toho, ako postupuje digitalizácia a mení sa správanie zákazníkov v online prostredí. V súčasnosti je v súvislosti s manažmentom digitálneho obsahu pomerne často skloňovaným pojmom tzv. composable content, v preklade skladateľný obsah.
Text, logá, obrázky, bannery, videá či fotografie – všetok cenný obsah môžeme vnímať ako kľúč k odomknutiu nových segmentov či dokonca trhov. Stačí len nájsť tú správnu kombináciu.

Už žiadne copy-paste

Riešenie od Contentful je headless CMS (fungujúce v cloude), postavené na architektúre API-first. V porovnaní s klasickým CMS dokáže prehľadne organizovať obsah z viacerých zdrojov a opätovne ho publikovať v akomkoľvek digitálnom kanáli.

V praxi to vyzerá nasledovne – všetok obsah je zhromaždený v dátovom úložisku modulárnym spôsobom, kde sú komponenty ako názvy, popisy, obrázky, videá, ceny produktov prehľadne roztriedené. Vybrané časti môžu byť potom vložené do nových front-end prostredí, ako sú webové stránky, mobilné aplikácie, inteligentné hodinky, podklady pre tlač, digitálne reklamné systémy, LED reklamné panely alebo akékoľvek iné médium. Limitom je len vaša predstavivosť.

Medzi hlavné výhody CMS od Contentful patrí: 

zdroj: contentful.com

Vytvorené vývojármi pre vývojárov

Contentful je priekopníkom v kategórii headless riešení pre správu obsahu. Pôvodne nemecký startup má dnes už pobočky v Denveri a San Franciscu. Takmer 30% spoločností rebríčka Fortune 500 a ďalšie tisíce značiek po celom svete sa spoliehajú na Contentful a ich riešenie, ktoré im pomáha uviesť do sveta tie najlepšie nápady.

Čo je najväčší benefit? Čas, ktorý by ste strávili inštalovaním pluginov a vyvíjaním nových funkcionalít, môžete venovať kreatívnej práci na samotnom obsahu.

Pre Cassovia Code je toto partnerstvo možnosťou, ako rozšíriť portfólio implementovaných riešení o zaujímavý produkt s veľkým potenciálom. „Súčasných klientov zaujala na Contentful predovšetkým možnosť jednoduchej integrácie CMS s už využívanými systémami,“ hovorí technický riaditeľ Števo Nitkulinec. „Možnosť integrovať toto riešenie do existujúcich alebo nových projektov je niečo, čo našich developerov posunie zase o krok vpred,“ dodáva.

Zaujalo vás toto riešenie alebo máte v hlave iný nápad?

Ďalšie články