3

Meetup BEYOND HACKING predstavil aktuálne témy v oblasti cyber security

2024-06-05

Autor: Maja Bosák Vasiľová

Dĺžka čítania: 1:00 min

SK

Po celom svete výrazne rastie počet kybernetických útokov, pričom najväčší vzostup v roku 2023 zaznamenal únik osobných údajov. Poviete si – mne sa to stať nemôže, no kybernetický útok vás môže vyjsť poriadne draho. Štatistiky zverejnené v správe Cost of a Data Breach Report 2023 uvádzajú, že cena za uniknuté dáta sa pohybuje v priemere vo výške 4,45 miliónov amerických dolárov.

V poradí piaty meetup lokálnej tech komunity sa niesol v duchu Cyber Security.

Prvým spíkrom bol Ladislav Bačo, skúsený bezpečnostný konzultant a analytik malvéru (ESET), ktorý nás previedol bezpečnostným incidentom. Vysvetlil nám, ako postupovať v prípade kybernetického útoku aj ako mu predchádzať.

Tomáš Bajtoš, bezpečnostný analytik (CSIRT.SK) a zároveň vedecký pracovník so zameraním na forenznú analýzu v oblasti cyber security (UPJŠ KE), nám objasnil nové povinnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti súvisiace so smernicou NIS2.

Na meetupe nechýbal kvíz s otázkami od našich spíkrov, ani diskusia s množstvom otázok z publika. Večer sme ukončili už tradične – neformálnym networkingom v priestoroch Cassovia Code.

Ďalšie články