Prečo radi používame PHP framework Symfony?

Ikona: autor článku Monika Hudová
Ikona: dátum článku 19 Apríla 2021
Ikona: kategória článku PHP
Ikona: čas čítania 5 min. čítania

Vždy, keď začíname nový projekt, jedným z najdôležitejších rozhodnutí je zvolenie správneho frameworku. Naproti ostatným web technológiam sa PHP enormne rozrástlo a ponúka množstvo zaujímavých frameworkov.

Blog image

Čo je vlastne framework Symfony?
Ako sa opisuje na vlastnej web stránke - "Symfony je set PHP komponentov, framework na tvorbu webových aplikácií, filozofia a komunita - všetko spolunažíva v harmónii". Symfony je flexibilný framework s jednoduchou ideou - zjednodušiť programovanie. Obsahuje všetko, čo potrebuje moderný framework.

Kvôli čomu ho máme v obľube?

 • Je flexibilný
  A okrem toho - veľmi dobre organizovaný, bohatý na features a dopomáha developerom vybudovať požadovanú web aplikáciu čo najjednoduchšie.
 • Má skvelú reputáciu
  Profesionáli si ho vďaka jeho vlastnostiam veľmi rýchlo obľúbili. Dnes je svetovo známy napríklad tým, že poskytuje stabilné prostredie. Symfony má taktiež aktívnu komunitu - programátorov, integrátorov, užívateľov a ďalších prispievateľov, ktorí mu pomáhajú rozvíjať sa.
 • Je prispôsobivý a stabilný
  Symfony je plný exkluzívneho obsahu a funkcionalít vhodných pre developerov či podnikanie. Bol vyvinutý spoločnosťou SensioLabs a ponúka trojročnú podporu pre všetky verzie. Okrem toho, spoločnosť taktiež ponúka doživotnú podporu pre veci týkajúce sa bezpečnosti, tutoriály či certifikáty.
 • Neustále inovuje
  Spoločnosť SensioLabs má v obľube usilovať sa o dokonalosť, vyvinula vo svojej komunite zmysel pre zvedavosť a inovácie. Neustále sa teda snaží zlepšovať produktivitu vývojárov a uľahčiť im prácu (predstavili napríklad "panel nástrojov webového ladenia" prevzatý z iných frameworkov).