3

bloomreach cover

Priblížte sa k svojim zákazníkom prostredníctvom Engagementu (CDXP)

2022-04-19

Autor: Simona Muchová

Dĺžka čítania: 2:42 min

SK

Začiatkom roku 2021 sa spoločnosť Exponea stala súčasťou americkej spoločnosti Bloomreach. A práve vďaka tomuto spojeniu sa produkt Engagement, pôvodne vyvíjaný spoločnosťou Exponea, stal súčasťou portfólia produktov spoločnosti Bloomreach. Tento produkt je zameraný na automatizáciu digitálneho marketingu a personalizovanú komunikáciu so zákazníkmi. Tým vynikajúco doplnil ostatné produkty spoločnosti Bloomreach pre vytvorenie plnohodnotnej e-commerce platformy, v rámci ktorej bude koncový zákazník dostávať užitočnejšiu a personalizovanejšiu reklamu.

Prostredníctvom tohto článku bližšie predstavíme produkt Engagement a objasníme dôvody, prečo je tento produkt unikátny a vhodný práve pre váš biznis.

Bloomreach Mockup

Engagement predstavuje modernú marketingovú platformu, ktorá prepája dáta o zákazníkoch (CDP), poskytovateľa e-mailových služieb, umelú inteligenciu, automatizovaný marketing a webovú personalizáciu, čo z neho robí CDXP (Customer Data & Experience Platform). Na základe algoritmov zhromažďujúcich informácie o správaní zákazníkov umožňuje vysokú mieru personalizácie pri vytváraní marketingových kampaní a bannerov, správne načasovanie ich uplatnenia, ale aj výber najvhodnejšej platformy, cez ktorú je potrebné danú kampaň realizovať. Pridanou hodnotou produktu Engagement je schopnosť predpovedať preferencie zákazníkov, a to na základe strojového učenia, adaptívnych algoritmov umelej inteligencie a ďalších nástrojov, ktoré ponúka spoločnosť Bloomreach.

Zvýšte mieru konverzie personalizovanými službami

Vďaka produktu Engagement je možné v reálnom čase sledovať dáta o každom aspekte zákazníckeho správania sa v rámci webu. Následne tak môžete byť práve vy o krok vpred pred vašimi zákazníkmi, ovplyvniť ich správanie alebo získať si ich pozornosť personalizovanými akciami a kampaňami.

Analytické nástroje produktu Engagement napomáhajú efektívne manažovať dáta o vašich zákazníkoch. Môže ísť napríklad o cestu, akou sa zákazník na vašu stránku dostal alebo o údaje o jeho správaní na vašom webu. V rámci tejto funkcionality dokážete napríklad sledovať, čo vedie vášho zákazníka k nákupu alebo naopak k predčasnému ukončeniu nákupu. Na základe správania a aktivít zákazníkov viete segmentovať návštevníkov a pochopiť, v čom sa jednotlivé skupiny líšia.

Produkt Engagement ponúka množstvo ďalších efektívnych funkcionalít. Jednou z nich je vytváranie kampaní, kde prostredníctvom drag-and-drop spôsobu a vizuálnych editorov dokážete vytvárať profesionálne emaily, newslettery, bannery, notifikácie a pod. Na základe zhromaždených zákazníckych dát a s využitím umelej inteligencie môžete tieto kampane zacieliť na konkrétnu skupinu zákazníkov v ten správny čas. Následne je možné jednotlivé kampane vyhodnotiť prostredníctvom interaktívneho dashboardu a vami definovaných reportov, ktoré vám poskytnú detailný obraz o prínosoch realizovaných kampaní a ich úspešnosti.

bloomreach scenare

Automatizovať realizácie jednotlivých kampaní vám pomôžu scenáre, ktorými na základe vami definovaných podmienok a metrík môžete osloviť konkrétnu skupinu zákazníkov tou najvhodnejšou kampaňou. Svoje nápady môžete pred celkovým spustením kampane otestovať napríklad pomocou A/B testingu na malej skupine zákazníkov. Do výberu najideálnejšej komunikačnej platformy a správneho načasovania na oslovenie zákazníkov je možné zapojiť aj umelú inteligenciu. Tá dokáže napomôcť pri rozhodovaní na základe správania sa vašich zákazníkov, ale aj na základe dlhoročných skúseností spoločnosti Bloomreach. Produkt Engagement podporuje všetky komunikačné platformy akými sú email, sms, push-notifikácie alebo Facebook Campaigns. Vytvorte si tak scenáre, ktoré vám pomôžu doručiť tú správnu reklamu v správny čas konkrétnemu zákazníkovi na základe jeho preferencií.

bloomreach zefektivnit

Ako dokáže Engagement zefektívniť vaše podnikanie?

  • implementovaním tohto unikátneho produktu dokážete vytvárať personalizované zážitky na mieru pre každého jedného zákazníka
  • vďaka AI engine dokážete predvídať jeho správanie na základe minulých, súčasných, ale aj budúcich akcií
  • prostredníctvom algoritmov dokážete zistiť ideálny čas na odosielanie emailov pre jednotlivých zákazníkov a správne zacieliť kampane
  • dokážete vytvárať omnichanell cesty, pridávať rôzne podmienky a akcie, ktorými viete osloviť jednotlivo každého zákazníka
  • produkt Engagement dokáže vašej značke pomôcť zlepšiť mieru angažovanosti a vytvárať automatizovanú komunikáciu s vašimi zákazníkmi
Bloomreach product

Naša spolupráca s Bloomreach

Spoluprácu s Bloomreach sme začali redizajnom a zefektívnením webovej stránky Bloomreach. Následne sme na web implementovali nemeckú a francúzsku mutáciu. V rámci nášho partnerstva aktuálne pracujeme s produktami Engagement a Content, ale v budúcnosti sa plánujeme zaoberať aj produktom Discovery. V súvislosti s Engagementom náš tím poskytuje support, starostlivosť o produkt a ďalšie rozšírenia. Našou víziou je podporovať marketing našich stálych, ale aj potenciálnych klientov práve prostredníctvom tohto unikátneho produktu.

Ďalšie články