3

All Star LinkedIn profil

2021-11-12

Autor: Michaela Henkelová

Dĺžka čítania: 1:07 min

SK

Vyhľadávanie nových kolegov sa za posledné obdobie zmenilo.

Hľadanie pracovných pozícií len na kariérnych portáloch je minulosťou . Do popredia sa čoraz viac dostáva využívanie sociálnej siete LinkedIn, ktorá sa zmenila na databázu profesionálov z rôznych oblastí a z celého sveta.

Profesionáli z oblasti ľudských zdrojov veľakrát vyhľadávajú uchádzačov práve na základe kľúčových slov, ktoré si uvedú vo svojom profile. Jednoduchým vyplnením informácii na Vašom profile dokážete zaujať svojimi zručnosťami, ponúkanými službami, ale aj produktami. Naopak, uvedením niektorých informácií dosiahnete, aby vás ľudia s ponukami práce neoslovovali.Headline – odporúčame uviesť pracovnú pozíciu prípadne tech skill, ktorý je pre Vás primárnym. Je to prvý text, ktorý uvidia ďalšie osoby okrem vášho mena.

  1. About – chcete sa pochváliť portfóliom svojich služieb/repozitárom? Neváhajte ho tu uviesť. V prípade ak nechcete byť kontaktovaný, odporúčame uviesť do tejto časti túto skutočnosť.
  2. Experience – rozpíšte čomu sa venujete, pochváľte sa Vašou prácou a ukážte čomu sa v rámci spoločnosti venujete
  3. V časti Skills & endorsements si viete vyberať zo širokej škály skúsenosti a zručností, a to jednoducho pridaním prostredníctvom Add Skills. V rámci skillov viete absolvovať Skill Quiz. Jeho úspešné absolvovanie sa prejaví pri danej zručnosti ako LInkedIn Assessment badge. Skill Quizy sú písané skôr teoretickou formou, kde si v krátkom časovom rozsahu môžete vybrať z ponúkaných možností.

Chcete vedieť ako je na tom Váš profil?

Ak áno, tak sa prihláste prostedníctvom Vášho profilu a pozrite si Váš Social Selling Index, kde sa dozviete ako je Váš profil ohodnotený v rámci vašej siete kontaktov a odvetvia, v ktorom sa pohybujete.

Potrebujete pomôcť s vyplnením profilu na LinkedIn-e? Neváhajte ma kontaktovať.

Ďalšie články