Tana - HR Manager​ - detail

Kde si chodíme dobíjať baterky? No predsa k našej večne usmievavej Táni

29 marca, 2022

Teaser:  Pôvodne nám Táňa poslala životopis na pozíciu Copywritera, ale hneď na pohovore sme usúdili, že by sa hodila na pozíciu HR manažérky.  Zhodou náhod nás na pohovore očarila natoľko, že sme dlho nepremýšľali a druhé kolo sme vynechali. Jej komunikačné a argumentačné schopnosti, príjemné vystupovanie, iniciatívnosť, ale aj celkový feeling nás presvedčili o tom, že je ideálnou kombináciou osobnosti, ktorú sme hľadali. V rozhovore sa dozviete nielen o tom, ako sa Táňa ocitla medzi IT-čkármi, ale aj ako trávi čas mimo office. A o copywritingu niekedy nabudúce…

Prišla si na pohovor s tým, že budeš copywriter a odchádzaš z neho s tým, že budeš HR manažérka. Aká bola tvoja reakcia?

Potešila som sa, pretože som potrebovala zmenu a naskytla sa mi táto príležitosť. Od prvej chvíle som mala dobrý pocit z pohovoru s Palim a so Števom. Som človek, ktorý vyhľadáva dobrú energiu, a tú som cítila hneď na pohovore. Nešlo mi ani tak o konkrétnu pozíciu, ale o životnú zmenu. Vnútorne som pociťovala potrebu niečo zmeniť. Keďže inklinujem k práci s ľuďmi, tak som vďačná, že som tu.  Akokeby mi niekto zoslal z neba pozíciu a kolegov. Proste “médžik”. (smiech)

Tatiana Balintová – HR Manager

Cassovia Code nie je tvoje prvé zamestnanie. Táňa, ty si vyštudovala súkromnú školu umeleckého priemyslu filmovú v Košiciach. Tvoje kroky smerovali do finančníctva a aktuálne si HR manažér v Software house. Prečo tá zmena?

Už od detstva ma to ťahalo bližšie k umeniu, ale svojským spôsobom. Mala som príležitosť spoznať veľa odvetví v umení, ale aj ľudí, pri ktorých som si uvedomila, kam smerujem. Nechcela som zahodiť svoj potenciál, pretože som si vedomá svojich hodnôt. Vznikla vo mne potreba zistiť, či má kreatívec perspektívu uchytiť sa v IT sfére. IT sektor je dynamický, cítiš v ňom potrebu napredovať, ale zároveň nájsť vnútorný pokoj. Ten som vo financiách nenašla, ale spoznala som tam veľa inšpiratívnych ľudí, ktorí ma osobnostne kreovali. Táto skúsenosť ma veľmi obohatila a posunula. 

A prečo tá zmena? Nikdy som nemala rada informatiku, nikdy som si k technológiám nevedela nájsť vzťah. Neskôr som našla Cassovia Code. Prostredie, sympatickí ľudia, a následne aj osobné stretnutie ma presvedčili o tom, že aj v IT firme to môže vyzerať zaujímavo, a to som len na začiatku. Hlavne je to smer, ktorý neustále napreduje. Bola by škoda premrhať technologický vývoj, preto sa v tejto sfére chcem posunúť aj osobnostne, aj vedomostne.

Akým spôsobom si sa dozvedela o Cassovia Code, a čo ťa presvedčilo o tom poslať CV-čko práve k nám ?

O Cassovia Code som sa dozvedela zo sociálnych sietí. Zobrazovali sa mi reklamy ohľadom pracovných ponúk, klikla som si na web, a tam ma zaujali projekty, na ktorých spoločnosť pracuje. Naštudovala som si informácie o projektoch a značkách, s ktorými spolupracuje, a na pohovore som sa Števa opýtala:  “Ako vyzerá spolupráca s tým Bloomreachom?”  Porozprával mi o troch produktoch Bloomreachu … a potom nasledovala otázka, či si viem predstaviť byť HR manažérkou.

Ako sa zmenil tvoj život odkedy u nás pracuješ?

Do istej miery sa zmenil, samozrejme k lepšiemu. Našla som zdroj energie, z ktorého čerpám počas celého dňa. Je to firma, kde som spoznala veľa super ľudí. Zistila som, že aj svet technológií, nielen svet práce s ľuďmi môže byť zaujímavý. Uvedomila som si, čo všetko ma naučili financie a sektory, v ktorých som pôsobila. A utvrdila som sa v tom, že aj bez titulu a vysokej školy sa šikovný človek nestratí.

Je niečo, čo by si chcela v rámci HR dosiahnuť? 

Chcela by som vytvoriť také firemné prostredie, v ktorom by sa ľudia cítili dobre a nemali potrebu odísť. Zároveň by som sa chcela stať takou HR manažérkou, že ma ľudia budú sami vyhľadávať a po stretnutí so mnou si povedia: “Ty kokos, to koho som stretol?” (smiech)

V tíme si síce ešte len druhý mesiac, ale ak by si mala vyzdvihnúť jednu obľúbenú vec v CC, na ktorú sa tešíš každý deň, aká by to bola?

Síce sa nejedná o vec, ale sú to ľudia. V relaxačnej zóne môže byť aj 10 hojdačiek, ale aj tak sa teším najviac na ľudí. V súvislosti s ľuďmi je obľúbenou vecou to, že si snažíme navzájom vytvoriť príjemnú atmosféru a zlepšiť každý deň.

Podeľ sa s nami o svoju najväčšiu výzvu, ktorej si u nás stihla čeliť a priblíž nám typický deň HR manažéra.

Celý IT sektor je pre mňa jedna veľká výzva. Keďže mi neboli technológie veľmi blízke, tak sa snažím zapadnúť do IT sveta a brať ho ako súčasť môjho života.  Niekedy som ja sama výzvou pre mojich kolegov. Z hľadiska HR je často výzvou tváriť sa vážne aj v situáciách, keď sa to veľmi nedá. (smiech)

Typický deň? Plný entuziazmu. Deň v office začínam pri brainstormingu so Simkou a prvej rannej káve. Nejak takto:

90 % môjho dňa tvorí komunikácia s ľuďmi či už osobne, prostredníctvom emailov alebo telefonátov. Každý deň stretávam osobnosti rôzneho charakteru, plánujem stretnutia a robím kontrolu činností, na ktorých sa pracuje. Okrem toho často komunikujem s technickým riaditeľom Števom, ktorý sa ma snaží naučiť, ako prepájať technické súvislosti. V rámci technických pohovorov s Palim komunikujeme o pracovných príležitostiach a spoločne vedieme pracovné stretnutia. Rovnako vymýšľam nové príležitosti pre ľudí, ktorí sa chcú uchytiť v IT sfére. Každý deň je niečím iný a vždy je niečím výnimočný. Vždy.  

A teraz out of box.  Keď nepracuješ v office, tak ako tráviš voľný čas?

Voľný čas najčastejšie trávim s rodinou, pretože tá mi je všetkým. Keď nepracujem, tak ma pravdepodobne nájdete v prírode, pri čítaní knihy alebo v kuchyni. V tej sa vyskytujem pomerne často, ale radšej pečiem ako varím. Kto ma pozná, vie, že som milovníkom kávy a rada hrajem ľuďom na nervy, ale to je už len taký bonus. (smiech)

Na záver. Máš nejakú temnú stránku, ktorú si nám (doteraz) tajila? 

Ehm. Stáva sa mi, že sa smejem zo sna. (smiech)

Ďalšie články