3

Novinky vo Figme, ktoré budete milovať

2021-07-21

Autor: Monika Hudová

SK

Máme tu ďalšie novinky našej obľúbenej Figmy. Kto by ju ešte nepoznal, jedná sa o prototypovací nástroj na tvorbu UI/UX. Dnes si predstavíme 2 novinky, ktoré nám uľahčia prácu.

Rename

Prvá novinka je síce drobnosť, no výrazne zrýchli prácu. Pôvodne sme pri zmene názvu framu/screenu museli prejsť sekcie vrstiev a tam zmeniť požadovaný názov, no po novom nám Figma dvojklikom dovolí zmeniť priamo na pracovnej ploche. Jednoduché, a hneď sme si to zamilovali!

More flows

Druhá, o čosi väčšia novinka sa týka priamo prototypovania – novým updateom nám pridáva možnosť využiť viac flowov. Predtým, keď sme chceli klientovi prezentovať flow, čiže funkcionalitu aplikácie alebo webu, tak sme boli obmedzení len na jeden. Teraz vieme nasimulovať napríklad jeden flow na hlavnú stránku a jeden na sekciu s nákupom.

Klient dokáže jednoducho zmeniť, ktorý flow potrebuje, a keďže vieme ku každému flowu dodať popis, tak si každý vie prečítať prípadné detaily, alebo o čom ten flow je, aká je jeho funkcia. Samozrejmosťou je možnosť každý flow nazvať jeho vlastným menom a možnosť nastaviť si poradie.

Autori článku: M. Žačok, M. Hudová

Ďalšie články