Prečo sme sa rozhodli pre zmenu web dizajnu a aké prvky sme pri tom použili

Ikona: autor článku Cassovia Code
Ikona: dátum článku 9 Októbra 2020
Ikona: kategória článku Novinky
Ikona: čas čítania 6 min. čítania

Blog image

S príchodom nového roka sme s kolegami rozhodli, že je čas posunúť našu firmu ďalej. Zvolili sme teda úpravu firemnej webovej stránky s menším rebrandingom. V tomto článku si môžete prečítať informácie priamo od vedenia spoločnosti Cassovia Code o tom, prečo sme sa rozhodli pre zmenu a čo od nej očakávame.

Prečo ste sa rozhodli pre zmenu dizajnu webovej stránky a aké faktory vás k tomu viedli?
Posledná aktualizácia firemného webu sa udiala v roku 2018, a spolu s rastom firmy sme za dané obdobie prijali viacerých nových kolegov, pričom sme sa posunuli po technologickej stránke. Týmto úsilím sa logicky, musel obnoviť aj náš web a naša identita, čiže sa jednalo o viac-menej prirodzený krok.

Firemné hodnoty firmy Cassovia Code

Aký bol proces plánovania, a následného spracovania stránky až do finálnej podoby?
Začalo to tým, že sme si ako obchodný a marketingový team museli uceliť všetky myšlienky a zjednotiť základnú komunikáciu, ktorú máme voči klientom. Museli sme zistiť, že to, čo komunikujeme našim klientom, chceme vyzobraziť aj na našej stránke návštevníkom. Prvý krok tohto procesu bol taký “interný audit”, na základe ktorého vznikla špecifikácia toho, čo by nový web mal obsahovať. Taktiež sme komunikovali s grafickým dizajnérom, ktorému sme posúvali naše predstavy o tvorbe novej identity. Keď boli tieto veci odkomunikované a zhromaždené, prešli sme na vývoj webovej stránky ktorá je prispôsobená novým informáciám a novej identite.

Aký máte pocit zo spustenia “novej” značky?
Je to aktuálne. Na novej stránke je vidieť to, ako sa naša firma za tie roky posunula, nielen čo do veľkosti, ale aj projektami a technológiami, klientmi, referenciami a číslami. Tvoríme viacero projektov, máme viac pobočiek vo viacerých mestách. Je vidieť výsledky najmä za ostatné dva roky, a o to je to krajší pocit, keď vidíme, ako sa tá firma posunula.

Služby ponúkané firmou Cassovia Code
Čo očakávate od týchto zmien a aké sú vaše predstavy do budúcna?
Tým, že si stojíme za kvalitou služieb nášho technického tímu, a taktiež aj obchodného tímu, ktorý dáva klientom viac než iní, jednak prístupom, ktorý tvorí našu identitu a naše hodnoty, tak aj prezentáciou na webe   chceme interpretovať naše výsledky a spokojnosť klientov, aby návštevníci mali pocit že sme software house, na ktorý sa dá spoľahnúť, je zodpovedný, má kvalitný vývoj a vieme odkomunikovať všetky hodnoty, na ktorých si staviame. Chceli sme primárne dosiahnuť aktuálnosť webu, a tie hodnoty, ktoré nás vystihujú.

Aké technológie boli použité pri tvorbe webu?
Z grafických programov sa jednalo o Figmu, Adobe Photoshop a Adobe Illustrator. Z vývojárskeho hľadiska je to riešené systémom WordPress, s ktorým máme dlhoročné skúsenosti. Použili sme aj  PHP, jQuery či Bootstrap.