Novinky zo sveta IT | Jún 2021

Ikona: autor článku Monika Hudová
Ikona: dátum článku 16 Júna 2021
Ikona: kategória článku Novinky a Svet technológií
Ikona: čas čítania 5 min. čítania

Rozhodli sme sa na blog znovu prinavrátiť obľúbený formát článku, kde vás oboznámime s tými najlepšími novinkami za daný mesiac. Čo si pre nás IT svet prichystal počas júna?

Blog image

Únik očakávaného systému Windows 11

V posledných hodinách o uniknutí oficiálnej verzie informoval portál XDA Developers. Aj napriek tomu, že mal byť oficiálne predstavený až 24. júna, screenshoty zaplavili internet už včera  v poobedňajších hodinách.

Huawei sa nevzdáva a chce prekvapiť netradičným dizajnom

Čím ďalej, tým viac sa hovorí o blízkom zániku obľúbeného giganta, no zdá sa, že on sa stále nevzdáva. Pri obľúbenej "P" sérii sa rozhodol prekvapiť atypickým, elegantným dizajnom. Presvedčí však dizajn ľudí, aby ho kúpili, aj napriek chýbajúcim služnám Google?

Apple ukázal, čo prinesie macOS Monterey, iOS 15, iPadOS 15 a watchOS8

Za posledný rok Apple zapracoval najmä na zlepšenom zážitku z komunikovania. Napríklad hovory pomocou FaceTime budú konečne dostupné aj pre Windows či Android, je pridaná priestorová funkcia spacial audio a spustenie portraid mode, vďaka čomu bude fotoaparát počas hovoru ostriť iba na vás, nie na okolité predmety. Zaujímavou novinkou je aj Share Play, kde môžete spoločne počúvať hudbu či pozerať film, a taktiež funkcie ako Focus, zlepšený multitasking a QuickNote, Universal Control a nové  Safari.Tesla predstavila nový model S Plaid

Ikonická značka vylepšila svoju vlajkovú loď. Najnovší model nesie meno Tesla S Plaid, a pod vedením Elona Muska ju uviedli 11.6.2021. Tento model sa stáva najrýchlejším produkčným automobilom na svete a prvým, ktorý dokáže zrýchliť z 0 na 100 za 2 sekundy.

Použité zdroje: Tesla, Apple, Huawei, XDA